Sala konferencyjna Gdańsk w Hotelu Królewskim

Sprawdź naszą ofertę. Zapraszamy organizatorów konferencji, szkoleń, kongresów i pokazów.

Hotel Królewski

Sala konferencyjna Gdańsk

Hotel Królewski i jego gościnne wnętrza rozpościerają się w samym centrum zabytkowego Gdańska, bezpośrednio nad rzeką Motławą na wyspie Ołowianka. Nasi goście będą mieszkać w przepięknie odnowionych wnętrzach owianego historią budynku, jakim jest legendarny Spichlerz Królewski. Niepowtarzalny widok z okien hotelu na dawne pobrzeże Motławy i Stare Miasto, przepływające obok jachty i żaglowce, wyśmienita kuchnia, klimatyczna RESTAURACJA STARY SPICHLERZ, wykwalifikowany, profesjonalny personel sprawiają, że nawet najbardziej wymagający goście chętnie do nas wracają.

Hotel Królewski jest niezwykle atrakcyjnie położony nad rzeką Motławą na Starym Mieście w Gdańsku. Nobilitujące jest również nasze sąsiedztwo. Z jednej strony mamy Centralne Muzeum Morskie, z drugiej mieści się Polska Filharmonia Bałtycka. Naprzeciw zaś – Brama Żuraw i gdańskie kamieniczki. Staramy się zapewnić gościom Hotelu Królewskiego prywatność oraz odpoczynek, podczas pobytów prywatnych i biznesowych. Do Państwa dyspozycji oddajemy cztery przestrzenne i eleganckie apartamenty, wykończone w stylu morskim oraz klasycznym. Dużym atutem naszego hotelu jest także 30 komfortowych pokoi.

Historia Hotelu Królewskiego

Historia obecnej wyspy Ołowianka sięga okresu Średniowiecza. Najstarsza nazwa tego miejsca, utrwalona w zapisach z 1404 roku to SZAFARNIA. Ten strategiczny teren stanowił własność położonego na przeciwnym brzegu Motławy zamku krzyżackiego. Wzniesiono tu zabudowania szafarza zakonnego.

Do zamku prowadził początkowo most, a od 1417 roku również prom. ZAMEK KRZYŻACKI posiadał na Ołowiance szafarnię oraz cieślarnię. Nazwa Szafarnia przetrwała, nosi ją jedna z dróg Gdańska. Ulica Szafarnia prowadzi wprost na wyspę Ołowianka i łączy ją z Głównym Miastem.

sala konferencyjna Gdańsk

Spichlerz z królewskim rodowodem

KRÓL KAZIMIERZ JAGIELOŃCZYK hojnie obdarzył miasto swoimi przywilejami. W podzięce GDAŃSK zobowiązał się w 1454 roku wystawić polskiemu królowi okazały spichlerz. Częściowa realizacja zobowiązania nastąpiła dopiero w II połowie XVI wieku, kiedy miasto przekazało jeden z istniejących starych spichrzy.

Godna swego królewskiego miana, masywna budowla o czterech kondygnacjach, wzniesiona została dopiero w XVII wieku. SPICHLERZ rozpoczęto budować w 1606 a ukończono w 1621 roku. Obiekt zaprojektował Abraham van den Blocke, a budowniczym spichlerza był Jan Strakowski.

Nietypowa budowa i lokalizacja

SPICHLERZ KRÓLEWSKI ustawiony jest do rzeki Motławy kalenicowo. Równoległa wobec wody oraz nabrzeża przeładunkowego lokalizacja jest rzadko spotykana. Stropy przedzielające poszczególne kondygnacje wspierały się pierwotnie na dwóch rzędach podwójnie łączonych słupów drewnianych – każdy rząd po dziewięć słupów.

Przyziemie dostępne było przez szereg bram. Pięć od strony zachodniej, po jednej od południa oraz północy i trzy od wschodu. Otwory bramne zachowały się jedynie od północy, południa i zachodu. Układ otworów od strony wschodniej uległ zmianie, prawdopodobnie w latach 20. XX wieku. Na ówczesnych fotografiach spichlerza widać trzy otwory drzwiowe oraz mur przygotowany do wykucia dużej, zachowanej do dziś bramy.

Hotel Królewski - sala konferencyjna Gdańsk

Komunikacja pomiędzy poszczególnymi kondygnacjami była niegdyś możliwa dzięki szerokiej klatce schodowej. Transport worków ze zbożem na wszystkie kondygnacje mógł się odbywać także bezpośrednio z zewnątrz przy pomocy specjalnego urządzenia dźwigowego.

Wschodnia część Ołowianki to dawna CIEŚLARNIA, która razem z Kępą kończącą wyspę, należała do kompleksu przystani portowych. Znajdowały się tam wielkie warsztaty ciesielskie, a także ówczesna stocznia remontowa dla statków krzyżackich.

HOTEL KRÓLEWSKI swoje powstanie zawdzięcza nierozerwalnie wyspie Ołowianka i jej współczesnym dziejom. Na początku XXI wieku najlepiej zachowany SPICHLERZ KRÓLEWSKI z początków XVII został zaadoptowany na potrzeby dzisiejszego hotelu. Po kilku latach prac powstał nowoczesny Hotel Królewski.

Zapraszamy Państwa serdecznie do Hotelu Królewskiego w Gdańsku. Wrażeń dookoła na pewno nie zabraknie. Nasze gościnne progi zapewnią odzyskanie sił, a życiową energię zapewni RESTAURACJA STARY SPICHLERZ. Niezapomniane widoki na rzekę Motławę oraz Stare Miasto gwarantowane!

Sala konferencyjna Gdańsk

www.hotelkrolewski.pl


Bezpośrednie dane kontaktowe
  • Office : +48 58 326 11 14
  • Mobile : +48 668 12 45 40

Send a Message

RODO *

Loading...